Pożyczka dla firm bez zaświadczeń, bez zdolności kredytowej

pożyczki bez zdolności kredytowej
Category: Kredyt

W dobie dzisiejszych przepisów, którymi kierują się banki, każdy klient musi posiadać zdolność kredytową. Czasy, w których w wielu przypadkach można było liczyć na odstępstwo jako wieloletni klient się skończyły. Sytuacja ta powoduje, że większość osób, a zwłaszcza przedsiębiorców ma ograniczone możliwości uzyskania finansowania. Analitycy w bankach nie potrafią spojrzeć na wniosek oczami prawdziwego przedsiębiorcy. My znamy rynek i wiemy jak tworzy się małe i duże firmy. Nauczeni własnym doświadczeniem, oferujemy pożyczki dla firm bez zaświadczeń i zdolności kredytowej, aby pomóc kreatywnym przedsiębiorcom i potrzebującym konsumentom. Nie sprawdzamy zdolności kredytowej klienta, poza krótkim wywiadem, który pozwala nam oszacować ryzyko transakcji. Każda pożyczka bez zdolności kredytowej jest zabezpieczana nieruchomością, co stanowi dla nas podstawę współpracy. Gwarantujemy rzetelną obsługę i przejrzyste umowy łączące Pożyczkodawcę i Pożyczkobiorcę.

Pożyczka ostatniej szansy

Ponad 2 miliony dłużników figuruje w Krajowym Rejestrze Długów, a rekordzista ma do oddania zawrotną sumę aż 108 milionów złotych. W większości przypadków zostali tam oni wpisani przez operatorów telefonii komórkowej, dostawców internetu i telewizji kablowej, komorników czy też banki. Nie oznacza to jednak, że automatycznie nie mogą już oni zaciągnąć żadnego kredytu.

Kiedy bank odmawia

Fakt posiadania długów nie jest w większości przypadków przeszkodą, która uniemożliwia dalsze pożyczanie pieniędzy czy też skorzystanie z takich usług, jak pożyczka konsolidacyjna, która scala wszystkie dotychczasowo spłacane raty w jedną i to nawet niższą. Takie rozwiązanie to często ostatnia deska ratunku dla zadłużonych: pozwala im na ograniczenie comiesięcznych wydatków poprzez rozłożenie kredytu w czasie. Niejednokrotnie bywa jednak tak, że banki nie chcą nawiązywać z nimi dalszej współpracy – podejmują taką decyzję po przeanalizowaniu historii kredytowej takich osób lub po otrzymaniu informacji, że figurują oni w rejestrze dłużników. Gdy brakuje zdolności kredytowej, warto skorzystać z innych ofert, takich, które przygotowały dla wszystkich swoich klientów firmy proponujące pożyczki prywatne – pożyczki bez zdolności kredytowej.

Co to takiego zdolność kredytowa

Bank, analizując, czy udzielić danej osobie lub konkretnemu podmiotowi gospodarczego pożyczki, analizuje wiele różnych czynników: prosi o dostarczenie rozliczeń podatkowych, sprawdza dane osoby lub firmy w rejestrze dłużników, wreszcie – kalkuluje, czy odzyska utracone pieniądze, a by mieć pewność, że tak będzie sprawdza między innymi zdolność kredytową. Co to takiego? To, najprościej rzecz ujmując, predyspozycje kredytobiorcy do spłaty nie tylko samego kredytu, ale i jego odsetek, w ustalonym czasie. Na zdolność kredytową wpływa wiele różnorodnych czynników, takich, jak wysokość dochodów potencjalnego kredytobiorcy, jego wiek, wysokość kredytu, wysokość wkładu własnego i tak dalej. Najprościej jednak rzecz ujmując można powiedzieć, że zdolność kredytowa to różnica między wysokością wszystkich dochodów a wydatkami, jakie mamy co miesiąc do uregulowania. Wiadomo, że im wyższa jest ta różnica, tym zdolność kredytowa jest większa. Jak łatwo zauważyć, osoby zadłużone, które nie mają pieniędzy na regularną spłatę rat i odsetek, nie mają takiej zdolności. To jednak nie sprawia, że są one całkowicie pozbawione możliwości uzyskania dodatkowego źródła finansowania.

Dla kogo pożyczka bez zdolności kredytowej

Z pożyczek prywatnych, wśród których znajdują się także pożyczki bez zdolności kredytowej, skorzystać może każdy, zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne, kto chce pozyskać dodatkowe środki pieniężne. Polacy najczęściej pożyczają pieniądze na bieżące wydatki i opłatę rachunków. Spłata długów i innych zobowiązań finansowych znajduje się dopiero na trzecim miejscu. Nie można więc powiedzieć, że pożyczki bez zdolności kredytowej to domena głównie osób zadłużonych, choć jest to dla nich ogromna szansa na poprawę swojej sytuacji finansowej. Zakrawa to trochę na błędne koło: pożyczanie pieniędzy, żeby oddać pieniądze, które pożyczyło się wcześniej, ale to często jedyne słuszne wyjście, taka pożyczka bowiem, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na pożyczkę konsolidacyjną, pozwala na ujednolicenie i połączenie wszystkich rat oraz obniżenie wysokości miesięcznych zobowiązań.

O czym warto pamiętać

Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziemy i jak bardzo będziemy zdesperowani w walce o dodatkowe pieniądze, nie możemy zapominać o tym, że zawsze trzeba zachować czujność i trzeźwy umysł, by nasza upragniona pożyczka bez zdolności kredytowej nie okazała się przysłowiowym ostatnim gwoździem do naszej trumny. Na co należy zwracać uwagę? Po pierwsze – czy nasz kredytodawca to rzetelna, faktycznie istniejąca firma – czy ma swoją siedzibę, wpis do ewidencji gospodarczej, czy nie jest to tylko „wydmuszka” za którą kryją się oszuści-naciągacze. Po drugie – należy poprosić o szczegółowe przedstawienie całej oferty, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję, nie sugerując się przy tym reklamą czy pierwszym wrażeniem. Należy dokładnie przeanalizować i przemyśleć zasady, na których pożyczamy pieniądze. Po trzecie – koniecznie trzeba zapoznać się z całą umową, przeczytać wszystkie podpunkty, wszystkie drobne druczki, by nieopatrznie nie podpisać czegoś, do czego wcale nie chcemy się zobowiązać.

Podsumowanie

Aż 57% Polaków pożycza pieniądze. Świadczy to o tym, że przestaliśmy się obawiać kredytów, że nie kojarzą się nam one, jak jeszcze deklarowaliśmy do niedawna, wyłącznie ze stresem, wstydem i niepokojem. Mimo tak szerokiej świadomości tego, jakie są prawa i obowiązki kredytobiorcy, mimo rozpowszechnionej wiedzy o pożyczkach bez zdolności kredytowej i innych pożyczkach prywatnych nie możemy usypiać swojej czujności – każda zaciągana przez nas pożyczka powinna być najpierw gruntownie sprawdzona, a decyzji o wzięciu kredytu nie można podejmować pochopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>